(PONAD) 10 MIEJSC, KTÓRE MOŻESZ „ZWIEDZIĆ” W CZASIE KWARANTANNY


Niestety, przez panujący na świecie COVID-19 oraz związaną z tym kwarantanną nasze podróżnicze plany na najbliższy czas zostały przekreślone. Żeby choć trochę załagodzić apetyt na zwiedzanie przygotowaliśmy listę interesujących miejsc, które możemy „odwiedzić” poprzez funkcje Google Maps pozwalająca na wirtualne wycieczki czyli Google Street View. Oczywiście potraktujcie tę listę z lekkim przymrużeniem oka, ale mimo wszystko mamy nadzieje, że wybrane przez nas propozycje zapewnią ci trochę rozrywki.

#1 Biały Dom


Na początek miejsce, o którym większość na pewno słyszała, ale czy wiecie, jak wygląda w środku? Dzięki Google Street View możemy wirtualnie zwiedzić rezydencje prezydentów USA znajdującą się w Waszyngtonie. Podróż po tym miejscu wzbogacona jest o opisy obrazów przygotowanych przez Google.

#2 Zamek Drakuli w Transylwanii


Kolejnym miejscem, które możemy odwiedzić jest Zamek Bran w Rumunii, w którym według legendy mieszkał hrabia Drakula. W internecie można znaleźć wiele negatywnych opinii na temat tego miejsca związanych z tłumami turystów oraz wysoką komercją nieadekwatną do tego, co możemy tam zobaczyć. Dlatego samotna wirtualna wizyta według nas jest idealnym pomysłem.

#3 Muzeum Lamborghini


Teraz coś dla fanów motoryzacji. Muzeum sportowych samochodów marki Lamborghini znajdujące się w Bolonii oferuje internatutom jedno piętro swojej wystawy. Możemy przeczytać opisy znajdujące się przy różnych modelach samochodów, a także wejść do kilku z nich. Taka wirtualna wizyta wydaje się fajną opcją, nawet gdy rozważamy, zawitać tam w przyszłości bowiem cena biletów to około 75 euro.

#3,5 Muzeum Ducati oraz Pagani AutomoboliBonusowo dorzucamy do naszej listy dwa kolejne włoskie muzea motoryzacyjne. W muzeum Ducati znajdującym się w Bolonii możemy zapoznać się z częścią wystawy przedstawiającą motocykle tej marki. W muzeum Pagani Automoboli z Modeny dostępna wystawa jest mniejsza niż w poprzednich muzeach, lecz dalej jest to interesująca opcja.

#4 Odkrywaj świat z Mapami Google


Ten punkt na naszej liście również składa się z większej ilości miejsc. Tym razem są to specjalne wirtualne wycieczki przygotowane przez Google. Wycieczki (dostępne w języku polskim) bogate są w różnego rodzaju opisy, fotografie, dane historyczne i oczywiście wirtualny spacer. Do odkrycia jest ponad 20 miejsc, a my polecamy przede wszystkim drogę do głównej bazy pod Mount Everestem oraz nurkowanie w największej rafie koralowej świata w Australii. Wszystko znajdziecie klikając TUTAJ.

#5 Emirates Airbus A380


Jeśli jesteście miłośnikami lotów, to dla Was również znajdzie się miejsce warte zobaczenia. Jest to wnętrze dwupoziomowego samolotu pasażerskiego należącego do Emirates. Podróż po klasie biznes tego samolotu to na pewno interesująca opcja.

#6 Chata Scotta (Scott’s Hut)


Teraz coś mniej szablonowego. Jest to chata na Wyspie Rossa (Antarktyda) pozostawiona przez członków ekspedycji Discovery pod dowództwem Roberta Scotta. Ta pozycja również wzbogacona jest w materiały przygotowane przez Google, ale tym razem tylko w języku angielskim. Wszystko znajdziecie klikając TUTAJ.

#7 Aoshima – wyspa kotów


Japońska wyspa opanowana przez koty, które zostały sprowadzone tam, żeby zwalczyć plagę myszy. To trzeba zobaczyć! Podróżując po tej malutkiej mającej jedynie 1,5 km długości azjatyckiej wyspie, na każdym kroku możesz zobaczyć te futrzaki.

#8 Wyspa Hashima


Kolejna japońska wyspa, lecz tym razem dla fanów urbexu. Jest to opuszczona wyspa na Morzu Wschodniochińskim. Wirtualna podróż po tej wyspie to przeprawa przez istnie postapokaliptyczny krajobraz. Zdewastowane budynki oraz ulice to na pewno niecodzienny widok na Google Street View.

#9 Hawaje


I jeszcze jedna wyspa, lecz w zupełnie innym klimacie. Wyspa dla fanów oceanu, palm i wylegiwania się na plaży. Wyprawa po ośrodku Hualalai na Hawajach może wprawić was w wakacyjny klimat!

#10 HMS Ocelot


Na koniec chcielibyśmy zaprosić was na wycieczkę po HMS Ocelot – jednym z dwudziestu siedmiu okrętów typu Oberon. Możemy zobaczyć, w jakich warunkach pracowali brytyjscy marynarze Royal Navy. Szybka lekcja historii po wszystkich wirtualnych podróżach, które razem odbyliśmy przechodząc przez tę listę.


To już wszystko, co dla was przygotowaliśmy. Mamy nadzieje, że miejsca, które przytoczyliśmy w zainteresowały cię i spędziłaś/eś miło czas podczas wirtualnych podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *